Статті

Як правильно вибрати шафу-купе. Тонкощі і деталі.

Як правильно вибрати шафу-купе. Тонкощі і деталі.

Якщо Ви вирішили купити або замовити собі шафу-купе, не поспішайте. А то може вийти як у одних моїх знайомих.

 

Якщо Ви вирішили купити або замовити собі шафу-купе, не поспішайте. А то може вийти як у одних моїх знайомих. Приходиш до них в гості і в коридорі стоїть гарна, величезна шафа-купе, а поруч з нею такі ж по красі величезні двері. Саме поряд, так як вони вилетіли з направляючої в перші півроку після того, як їм змонтували шафу-купе. І ось тепер стоїть вона поряд, мирно притулившись до стіни і виконує функцію великого дзеркала. І про яке створення затишку в домі може йти мова, якщо в будинку є поламані речі. Як правильно вибрати шафу-купе, щоб потім не виникло подібних проблем і непорозумінь, щоб ви не дарма витратили зароблені гроші? Для початку краще всього скласти список «слабких місць», і при виборі шафи-купе, узгодити з дизайнером або з тією фірмою, де ви будете замовляти або купувати шафу-купе, пройтися по кожному пункту окремо.

Перше: Необхідно зрозуміти, що з роками і з появою в родині нових нащадків, кількість речей розростається. Тому не обмежуйте себе необхідними полками і ящиками, а краще замовте шафу відразу більш містким.

Друге: Пам'ятайте, що функцію задньої стінки, бічних панелей, дна і даху шафи-купе можуть виконувати стіни вашої квартири і підлогу. Тут є один нюанс - стіни не повинні бути оброблені гіпсокартоном, так як гіпсокартон досить м'який матеріал і не витримає такого навантаження.

Третє: Зверніть увагу на механізм відкривання дверей. Перший, він же найпоширеніший механізм відкривання, коли двері поміщена в металеву раму і рухається по спеціальному пазу на роликах. Другий, менш поширений, але більш надійний, коли ролики рухаються по монорельсу. Чому перший тип механізму менш надійний: якщо двері висока, ролик може зісковзнути з направляючої при сильному ударі (що і сталося у моїх знайомих), руху може перешкодити потрапила в паз пил або якийсь предмет. Пази потрібно буде постійно пилососити. Другий варіант, це коли ролик рухається по монорельсу, хоча і дорожчий, зате ролик оснащений спеціальним пристроєм, який не дозволяє йому зісковзувати з рейки. Так само він захищений від попадання сторонніх предметів.

Четверте: Зверніть увагу на профілі, за якими рухаються двері. Зазвичай вони двох видів - з алюмінію і зі сталі. Алюмінієва система більш безшумна, на вигляд більш акуратна, так як ролики заховані усередині (у сталевий ролики розташовуються з внутрішньої сторони дверей). Відповідно, алюмінієва система дорожча. Але є і мінус в алюмінієвій системі - вона не така довговічна, ніж сталева. Якщо сталева майже вічна, то алюмінієва прослужить вам від сили 5-7 років.

П'яте: Матеріал, з якого будуть зроблені коліщатка ходової системи, дуже важливий. Якщо це метал, погоджуйтеся. Підійде і пластик з тефлоновим покриттям. Якщо ж коліщатка з чистого пластика - відразу ж відмовляйтеся, вони не прослужать вам і року.

Шосте: Ширина розсувних стулок. Краще, якщо вона не буде перевищувати 1 метра. По-перше, і рухати такі двері незручно. По-друге, такі двері задоволена важка, навантаження підвищена і фурнітура швидко вийде з ладу.

Сьоме: Ще до самого вибору шафи-купе подумайте і самостійно вирішите, з чого будете робити двері шафи, щоб дизайнер не нав'язав вам своєї думки, іноді зацікавленого в тому, щоб зробити ваш шафа дорожче. Якщо робите дзеркальні двері, то краще така шафа-купе робити в передпокої. Тоді простір буде розширюватися. Тільки важливо, щоб шафа не стояв навпроти водної двері.

Якщо у вас саме такий випадок, то робіть шафа без дзеркал. Дзеркала навпроти вхідних дверей - поганий фен шуй квартири. Так само не рекомендується робити дзеркала на шафу-купе, який буде розташовуватися в спальні напроти ліжка. Дзеркала в спальні, особливо напроти ліжка, нічим не кращий фен шуй, ніж дзеркала навпроти вхідних дверей.

Не думайте, що двері шафи-купе найкраще робити дзеркальні. Зараз безліч різноманітних матеріалів і можливостей, наприклад той же матове і візерункове скло. А якщо у вас є ще й художній талант, то можна значно заощадити (адже найдорожчим в шафі-купе є двері, і чим двері простіше, тим дешевше весь шафа), зробивши звичайні двері з шпони, можна потім самостійно їх розмалювати або нанести фотографії так, як буде завгодно вашій душі.

Матеріал взято з сайту http://www.sun-hands.ru/